בלוג

מקימים סטארט-אפ מבוסס אפליקציה?? בואו לבחור מודל עסקי!

24/02/2015 ע"י המערכת
מקימים סטארט-אפ מבוסס אפליקציה??  בואו לבחור מודל עסקי!
 
מודל עסקי הינו אחד מההיבטים העיקריים שיש לקחת בחשבון בהקמת סטארטאפ. רבות נכתב על סוגי המודלים השונים והתפתחותם לאורך מהפכת האינטרנט שחלה בעשור האחרון.
 
ישנם חמישה מודלים עיקריים רלוונטיים לאפליקציות:
 
1. מודל פרסום
האפליקציה ניתנת להורדה בחינם ולשימוש בחינם ומשלבת בתוכה פרסומות שונות. ההכנסות נובעות מהמפרסמים. אפליקציה לדוגמא המשתמשת במודל זה הינה אפליקציית כלכליסט.
 
2. מודל הורדה בתשלום
ישנה עלות חד פעמית להורדת האפליקציה. מרגע ההורדה השימוש הינו בחינם. ההכנסות נובעות מהורדת האפליקציה. אפליקציה לדוגמא המשתמשת במודל זה הינה אפליקציית ווטסאפ במתכונתה החדשה (X דולרים עבור כל הורדה).
 

3. מודל רכישה/חנות בתוך האפליקציה
האפליקציה ניתנת להורדה בחינם אולם במידה והגולש מעוניין לצרוך שירות/מוצר הוא משלם עבורו. ההכנסות נובעות מרכישות בתוך האפליקציה. אפליקציה לדוגמא המשתמשת במודל זה הינה אפליקציית אמאזון.
 
4. מודל פרימיום
האפליקציה ניתנת להורדה בחינם ומאפשרת שימוש חינמי בחבילת בסיס. במידה והמשתמש מעוניין בחבילת שירות משודרגת הוא צריך לשלם עבורה. ההכנסות נובעות מרכישת חבילת פרימיום. אפליקציה לדוגמא המשתמשת במודל זה הינה אפליקציית ההיכרויות טינדר/אוקיופיד.


 
5. מודל מנויים
משתמש רוכש מנוי תקופתי עבור שימוש באפליקציה. המנוי הינו בדרך כלל על בסיס חודשי/רבעוני/שנתי. ההכנסות נובעות מרכישת מנוי. אפליקציה לדוגמא המשתמשת במודל זה הינה אפליקציית מייהריטג׳ (לבניית עצי אילן יוחסין).
 
אז איזה מודל אתם בוחרים??
שתפו אותנו...

תגובות